Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów do Nagrody VS

2017-09-15 DobroCzyń Aktualności

fot. Grzegorz Gałązka

15 września 2017 roku Leszek Zegzda z zarządu województwa uroczyście ogłosił II edycję „Małopolskiego Nobla”. Na drugiego w historii laureata tego międzynarodowego wyróżnienia będzie czekał nie tylko srebrny laur, ale też spora nagroda finansowa – o równowartości 100 tys. dolarów. Kandydatów można zgłaszać do 30 czerwca 2018 r.

– Ogłaszam uroczyście II edycję Nagrody im. Jana Pawła II Veritatis Splendor przyznawanej za szczególne zasługi na rzecz szerzenia dialogu między kulturami w wymiarze kulturowym, społecznym, międzyreligijnym – mówił podczas otwarcia Międzynarodowej Konferencji nagrody Veritatis Splendor: „Sztuka budowania dialogu w podzielonym świecie” Leszek Zegzda z zarządu województwa małopolskiego, pomysłodawca i inicjator nagrody.

Nagroda Województwa Małopolskiego Veritatis Splendor to wyjątkowy hołd dla ludzi, którzy swoją działalnością pomagają przełamywać stereotypy społeczne, kulturalne czy religijne. Pierwszą jej laureatką w historii została pochodząca z Ugandy siostra Rosemary Nyirumbe.

Na zgłoszenia kandydatów do nagrody jest czas do 30 czerwca 2018 roku. Zgłoszenia należy składać na dzienniku podawczym urzędu marszałkowskiego województwa małopolskiego (ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków), w godzinach 8.00 – 16.00 lub za pośrednictwem poczty na adres korespondencyjny: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament KD, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków z dopiskiem „Nagroda Veritatis Splendor”.

Ostatecznego zwycięzcę wyłoni międzynarodowa kapituła nagrody. W jej skład wchodzą samorządowcy, duchowni, myśliciele i dobroczyńcy.

Wybór laureata powierzyliśmy kapitule celowo – bo dzięki wybitnym osobom, które zgodziły się włączyć w jej prace, mamy gwarancję, że ta nagroda nie straci swojej rangi i nie będzie utożsamiana z żadnym kontekstem, w tym także politycznym – podkreślał w czasie ogłoszenia Leszek Zegzda.

źródło: www.malopolska.pl

Zobacz skład kapituły

 

Zgłoś kandydata – pobierz formularz zgłoszeniowy